Застосування санкцій в інформаційній сфері

Іван Вінник наголошує на необхідності дозволити надавати Раді національної безпеки і оборони пропозиції щодо застосування санкцій в інформаційній сфері виключно Верховній Раді. Про це він заявив під час спілкування з журналістами у Верховній Раді.

Сьогодні він запропонував парламенту внести відповідний проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору» № 9275 до порядку денного.

«Зараз згідно з статтею п’ятою чинного закону про санкції є декілька суб’єктів, які можуть давати пропозиції Раді нацбезпеки і оброни застосовувати різноманітні санкції – в економічній сфері, інформаційній, у сфері національної безпеки, тощо», – пояснив нардеп.

Він зазначив, що зараз в Україні немає базового закону щодо інформаційної безпеки, тому рішення у цій сфері доводиться приймати у ручному режимі.

«У нас немає базового закону, який би розмежовував свободу слова від пропаганди. У нас немає чітких законодавчих норм, якими ми захищаємо свободу слова та якими ми захищаємо українського громадянина від ворожої пропаганди. Ці питання регулюються у ручному режимі. Але ручний режим мусить мати певні запобіжники», – підкреслив Іван Вінник.

Зараз інститут президента, Кабінету міністрів, СБУ чи, наприклад, Національний банк може давати свої пропозиції, і вони можуть бути одноосібно затверджені лише керівником цього відомства.

«На мій погляд, це не є збалансований підхід. Тому я запропонував позбавити цих суб’єктів права надавати пропозиції РНБО щодо застосування санкцій в інформаційній сфері і залишити це право виключно за Верховною Радою України. Тоді навіть рішення щодо скерування пропозиції буде розглядатися повноцінно по процедурі щодо розгляду постанови Верховної Ради. Потрібні 226 голосів, і їх наявність або відсутність є тією запобіжною формою, щоб жодна політична сила не зловживала цим правом», – сказав Іван Вінник.

2018-12-04T21:34:09+03:00 04.12.2018|Персона|

Об авторе:

Оставить комментарий