ТСК встановила на скільки Юлія Тимошенко та Анатолій Гриценко збагатились за рахунок української армії

Про це під час чергового засідання ТСК Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у ЗСУ  та обороноздатності держави в період з 2004 до 2017 роках заявив Голова ТСК,  народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Іван Вінник.

Як збагачувалась родина Юлії Тимошенко

Мова йде про переведення коштів у розмірі 2 млн. доларів США з Державної фірми “Укрінмаш” на офшорну кампанію “Fuerteventura Inter LP”, до якої має відношення чоловік Юлії Тимошенко – Олександр Тимошенко.

«Вчора вийшло журналістське розслідування на одному з загальнодержавних телеканалів, де знову фігурує концерн «Укроборонпром» і безпосередньо ДК «Укрінмаш». А саме, мова йде про оборудку з приводу реалізації на зовнішні ринки продукції військового призначення. І предмет розслідування – офшорна компанія “Fuerteventura Inter LTD», яка отримала 2 млн доларів агентських від цієї оборудки»,- зазначив Голова ТСК.

Іван Вінник також наголосив, що у зазначеному журналістському розслідуванні мова йде про значно більші збитки нанесені державі Україна, аніж ті, про які йдеться у журналістському розслідуванні “Бігус інфо”.

«Чому це ситуація резонансна? Тому що, на відміну від розслідувань «Бігуса», збитки в даному випадку не 22 млн.грн, а 2 млн. дол. А ще ці оборудки відбувалися в 2015 році під час агресивної війни РФ проти України. Особлива делікатність в тому, що компанія “Fuerteventura Inter LP» безпосередньо пов’язана з кандидатом в Президенти Юлією Тимошенко», – наголосив Іван Вінник.

Він, зокрема, повідомив, що чоловік Юлії Тимошенко контролює і отримує прибутки з компанії “Toulouse Net LP”, засновниками якої є ті ж самі особи, що й у компанії «Fuerteventura Inter LP», на рахунки якої були виведені 2 мільйони доларів США з Державної компанії “Укрінмаш”.

У декларації кандидата у Президенти Юлії Тимошенко, в частині, що описує доходи її чоловіка Олександра Тимошенка, вказано, що він є власником офшорної компанії “Toulouse Net LP”, яка є безпосередньо пов’язаною компанією з іншою офшорною компанією («Fuerteventura Inter LP»), яка фігурує в розслідуванні НАБУ по фабулі провадження про виведення двох мільйонів доларів США з балансу “Укрінмаш” на цю офшорну компанію”, – сказав народний депутат.

Іван Вінник зазначив, що ТСК запросила відповідні документи з приводу цієї оборудки та діяльності офшорної компанії.

Ми також б хотіли звернутися до Юлії Володимирівни Тимошенко: перед тим, як кричати про мародерство, варто подивитися на свою декларацію і хоча б проінформувати, що її чоловік, принаймні компанія, якою він володіє, – вже є фігурантом розслідування Національного Антикорупційного Бюро зі збитками вдвічі більшими, ніж у справі з так званими “мажорами” компанії “Оптимумспецдеталь”, – заявив Голова ТСК.

Міністр оборони Гриценко за 9 місяців перебування на своїй посаді списав, а потім продав, 919 танків Т-72

Міністр оборони Анатолій Гриценко за дев’ять місяців перебування на своїй посаді перевів 919 танків Т-72 у статус надлишкового майна з подальшою їх реалізацією на зовнішні ринки.

Така кількість – це втричі більше, ніж є зараз на озброєнні у ЗСУ”, – наголосив він.

Голова ТСК також підкреслив, що оприлюднена  аргументація Анатолія Гриценка про переведення такої кількості танків у статус надлишкового майна у зв’язку з тим, що такі танки не є на озброєнні у ЗСУ та нібито не було можливості їх обслуговувати – не відповідає дійсності.

Ми звернулися до Укроборонпрому, який спростував твердження, що танки Т-72 не обслуговуються і не стоять на озброєнні у ЗСУ”, – сказав народний депутат.

Іван Вінник також наголосив, що саме міністром Гриценком був створений у 2006 році департамент “надлишкового майна” у Міністерстві оборони, з метою продажу військової техніки Збройних Сил України.

Створення департаменту надлишкового майна – це був перший крок до руйнування української армії”, – додав він.

За словами Голови ТСК, створеною схемою розкрадання майна ЗСУ успішно користувались Тимошенко, Єхануров і Янукович.

Голова ТСК зазначив, що головним критерієм, за яким майно ЗСУ отримувало статус “надлишкового майна”, був попит на це майно на зовнішніх ринках. “Не було ніяких критеріїв. Був критерій комерції, був критерій корупції і був критерій наявності попиту на певне майно ЗСУ на зовнішніх ринках”, – додав він.

Іван Вінник також наголосив, що коли Гриценко каже, що він не підписував документів, то він особисто роздавав довіреності на розпродаж майна.

У нас є весь реєстр таких довіреностей, по всіх операціях. Анатолій Степанович має нести спільну відповідальність з тими особами, які мають бути притягнені до відповідальності”, – наголосив народний депутат.

Іван Вінник також повідомив, що вартість танків Т-72, які були переведені у надлишкове майно, а в подальшому продані, були оцінені у 201 тисячу гривень. “У надлишкове майно переводилася нова, якісна техніка, яка належить до другої категорії”, – додав він.

Іван Вінник також повідомив, що було знищено багато документації, яка б допомогла провести якісне розслідування. З огляду на це, він повідомив, що ТСК звернулася до “Укроборонпрому” з вимогою не нищити документи, які є важливими сьогодні для слідства.

Щоб з’ясувати і покарати винних, які призвели до повного роззброєння української армії і початку російської агресії у 2014 році”, – наголосив Іван Вінник

Заступник Міністра оборони України Ігор Павловський у своєму виступі наголосив, що можна було б зберегти тисячі людських життів на початку російської агресії, якби в армії було озброєння, яке раніше було продане за кордон.

Ті, хто сьогодні намагається сховатися від наших судів, від нашого народу, коли розкрадали Збройні сили, стали посібниками ворога. Вони нас зробили слабшими, а нашого ворога Російську Федерацію – зробили сильнішою”, – наголосив Ігор Павловський.

2019-03-28T18:53:03+03:00 28.03.2019|ВРУ, Избранное|

Об авторе:

Оставить комментарий