Ющенко 2.0: Що зробить «Голос» Вакарчука з Порошенком та Зеленським

Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук таки йде в політику. На парламентських виборах братиме участь його партія «Голос»

Прийти і почути «новий Голос» Вакарчук закликав українців ще вчора у соцмережах. Для презентації своєї політсили він обрав оглядовий майданчик біля Національного музею історії України. Дату також обрав символічну — День вишиванки. І в той час, як у Верховній Раді вирішували питання інавгурації Володимира Зеленського (відбудеться 20-го травня), Вакарчук у вишиванці оголосив про свій похід в політику і створення партії «Голос». Серед членів своєї партії Вакарчук назвав екс-заступницю міністра юстиції Юлію Клименко, активіста Ярослава Юрчишина, «кіборга» Андрія Шараскіна, професора Юрія Соколова та екс-голову Одеської ОДА Соломію Бобровську. І розповів, що головна причина його походу в політику — це втома від нинішніх політичних реалій, а також вимивання грошей з економіки та осідання їх в кишенях багатих людей. І партію «Голос» створили заради людей, щоб творити нову політику.

«Наш голос звучатиме злагоджено і сильно. Перше —  інтереси громадян України понад усе. Друге — вибір України — Європа. Третє — один закон для всіх. Четверте — вільна економіка без олігархів. П’яте — влада, яка підзвітна громадянам», — сказав Вакарчук.

Ще минулої осені та на початку 2019-го у соцопитуваннях саме Вакарчук був головним фаворитом президентських виборів. Але в повітрі висіло питання: піде чи ні? В підсумку, в січні вокаліст «океану» заявив, що не балотуватиметься, після чого рейтинг Володимира Зеленського суттєво виріс. Саме комік залишився єдиним новим обличчям серед інших фаворитів президентської кампанії і легко здолав Петра Порошенка. Можливо, Вакарчук кусав лікті після справді чудової перемоги Зеленського над Порошенком, бо на місці коміка міг бути він. А може розрахунок вокаліста був саме на парламентську кампанію. Цього ми не знаємо. Але вже зараз можна прогнозувати, хто найбільше програє, а хто виграє від походу Вакарчука в парламент. 

Вакарчук як Зеленський для Заходу

Володимир Зеленський переміг Петра Порошенка в другому турі президентських виборів у кожному регіоні, окрім Львівщини. За останніми соцопитуваннями його партія «Слуга народу» може розраховувати щонайменше на 25% в парламентській кампанії. На 15-16% замахнувся Бойко з «оппоплатформою», а «Солідарність» Порошенка і «Батьківщина» Тимошенко ведуть боротьбу за 13%. Чимало політсил, від «Громадянської позиції» Гриценка, «Самопомочі» Садового, «Сили і честь» Смешка, а також Вілкула, Ляшка та інших стоять на межі 5% прохідного бар’єру. 

Можливу партію Вакарчука в соціологію включали неохоче. Ще в квітні, до другого туру виборів, його віртуальна політсила за даними КМІС ледь дотягувалася до 1%. Втім, соціологія сьогодні занадто змазана. Ми не маємо гарантії, що парламентські вибори відбудуться як заплановано наприкінці жовтня, а не влітку через розпуск Ради Зеленським. Ми не розуміємо, чи переглянуть виборче законодавство і досі не знаємо всіх учасників перегонів. 

Але цілком очевидно, що Вакарчук стане своєрідним Зеленським для західної України та патріотичного виборця. І наростити рейтинги завдяки правильно проведеній кампанії йому буде простіше, ніж тому ж Садовому та Гриценку. Безперечно, Вакарчук вже був у Верховній Раді в часи Ющенка, але нічим особливим не запам’ятався і швидко її залишив. Тому в політиці він — нове обличчя. Ще й проукраїнське та прозахідне. Співак стояв на Майданах, завжди займав проукраїнську позицію. Він освічений, вміє спілкуватися з журналістами і ніколи від них не ховався, як робить це Зеленський. На колінах перед Путіним стояти не планував, скандал із бізнесом на Росії також уявити важко, як і проросійський слід в його команді. 

Тому на парламентських виборах він точно відбере електорат в Садового, Гриценка та інших дрібних проукраїнських сил, наприклад в «Свободи» та Ляшка на Заході. Особливо він може розраховувати на людей, які шукають оновлення в політиці від засилля старих «зашкварених» облич. Так само за Вакарчука проголосують традиційні «противсіхи» та люди, які розчарувалися в Зеленському. Вокаліст так само здатен суттєво «покусати» Юлію Тимошенко. 

Безперечно, йому буде важко поборотися за виборця на Сході України, ба навіть на Півдні. Там в Зеленського і того ж Бойка є гарні шанси відстояти електорат за рахунок мовного питання, спекуляції на тарифній тематиці… І загалом, важко уявити, щоб Схід підтримав проукраїнського кандидата замість того, який асоціюється бодай трошки із «дружньою Росією». 

Те, що Вакарчук будуватиме кампанію проти Зеленського, він сам натякнув ще під час президентських виборів, коли закликав українців «не голосувати по приколу». От тільки Порошенку це не допомогло. 

Вакарчук проти Порошенка

У ЗМІ раніше з’являлася інформація про зустрічі Вакарчука з Порошенком. В лютому наявність грудневої розмови з президентом підтвердив сам співак, сказавши, що Порошенко лише питав у нього про його плани і «що він думає про країну». Нещодавно журналіст Остап Дроздов поділився інсайдерською інформацією про буцімто зустріч Вакарчука та Порошенка минулого місяця, на якій Петро Олексійович нібито домовлявся з вокалістом, щоб той не йшов на парламентські вибори, але не вийшло. Доказів достовірності цієї інформації немає, але зрозуміло, що Вакарчук у новому парламенті цілком може претендувати на роль головної проукраїнської сили. Яку прагне зайняти Петро Порошенко із «оновленою «Солідарністю». Поки ще діючий президент України побудував президентську кампанію на патріотичних меседжах. І перед другим туром так само мобілізував патріотичний електорат перед «загрозою для держави» у вигляді Зеленського. У парламент він планує йти з партією, в яку підтягуватиме нові обличчя з громад, які показали успіхи в децентралізації.

Але тепер патріотичний електорат матиме альтернативу «старому обличчю» з великим антирейтингом після президентства у вигляді Вакарчука. І тут важливо, що Вакарчук на відміну від умовних Садового, Гриценка, тієї ж ліберальої «Сили людей» та дрібніших партій матиме реальний шанс поборотися за велике представлення у ВР, отримати більшість та сформувати коаліцію. З ким саме і як він її будуватиме — покаже лише час. Бо наразі важко говорити, скільки втратить Зеленський.

Особливо цікаво сьогодні, хто є головним бенефіціаром Вакарчука. У випадку із Зеленським називалося прізвище Коломойського. Вакарчука ж у ЗМІ асоціювали з Пінчуком. Між іншим, інсайд про те, що Вакарчук 16-го числа презентує власну політсилу з’явився саме в телеканалу Пінчука — ICTV. Хоча під час свого виступу сьогодні Вакарчук заявив, що «нами ніхто не володіє», натякнувши, що він не залежить від олігархів. 

Стати Ющенком 2.0.

Головний козир Святослава Вакарчука — це те, що він може одночасно зіграти на двох електоральних полях. Вокаліст здатен об’єднати тих, хто за «нові обличчя» проти «старих». А також людей, які за українське і прозахідне, а не проросійське. Таким чином він не тільки за манерою спілкування, але й завдяки виборцям може стати покращеною версією Віктора Ющенка. Чи принаймні банальним Ющенком 2.0. Скільки в його команді буде справді нових облич, і чиї люди та старі політики в ній засвітяться — це вже неважливо. Бо вокаліст реально готовий до ролі месії. Другого месії, після Ющенка.  

джерело

2019-05-16T12:59:39+03:00 16.05.2019|Персона|

Об авторе:

Оставить комментарий